JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY I PAZNOKCIE MAŁEGO DZIECKA?

Włosy

W okresie niemowlęcym jak i do 2 roku życia dziecko nie posiada zbyt obfitego owłosienia na głowie. Oczywiście zdarzają się dzieci z dużą ilością włosów ale do nich stosuje się te same zasady pielęgnacji co do dzieci o mniejszym owłosieniu. Nie jest konieczne stosowanie szamponu do włosów dla dzieci ponieważ główkę można umyć mydłem lub płynem używanym do kąpieli. Jeżeli główka specjalnie się nie brudzi to myjemy ją jeden do dwóch razy w tygodniu. Pamiętajmy, aby nie używać przy pielęgnacji dziecka zbyt wielu różnych kosmetyków.

Paznokcie

Paznokcie dziecka są cienki i ostre, a dziecko wymachując rączkami może łatwo się nimi zadrapać. Z tego powodu konieczne jest regularne obcinanie paznokci za pomocą nożyczek o zaokrąglonych końcówkach. Nie jest zalecane używanie cążków do paznokci, gdyż łatwo jest obciąć kawałek skórki niemowlaka. Pamiętajmy, aby nie obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ może się to przyczynić do ich wrastania w skórę. Paznokcie najlepiej obcinać po kąpieli, gdy są mięciutkie. Wiele mam obcina paznokcie dziecku podczas snu – mając wtedy gwarancję, że jest ono spokojne i nie wyrywa rączek.
boje sie zajmowac wlasnym dzieckiem . ma dopiero 5 dni. i jestem caly dzien sama w domu. pomocy

asia, 2012-06-29


jak dzidzius jest malusi kilkudnowy a paznokcie dlugie i zaczynaja odchodzic w latwy sposob mozna je obskubac po lini odpadania,daje to gwarancje ze nic sie dziecku nie stanie, bo uzywanie nozyczek jest niebezpieczne dla parodniaka

xxx, 2012-06-09


z tego co wyczytałam w ksiazce dla przyszłych mam zalecaja obcinanie paznokcji u maluszka po 2 tygodniu zycia

Jola, 2011-11-02


A od kiedy obcinać dziecku paznokcie? Mój maluszek ma 5 dni, a paznokcie ostre jak igiełki :) na razie zakładam mu rękawiczki-niedrapki, ale zastanawiam się kiedy wprowadzić ten element pielęgnacji...

Ania, 2011-10-10


zgadzam sie, że informacje sa ciekawe i przydatne szczegolnie dla mam niezorientowanych kompletnie

lu, 2011-10-03


naprawdę strona świetna:):) rady i dokładne opisy są bardzo przydatne i sprawiają, że wszystko wydaje się o wiele prostsze :):) mam termin na listopad i zaczynałam już się denerwować ale widzę, że chyba naprawdę nie ma czym :) grunt to pozytywne nastawienie i wewnętrzny spokój :)

Paulina, 2011-08-23


poieram kolezanke super stona wazne inforamcje napisane prostym jezykiem

andzia, 2011-07-31


bardzo fajna strona ;-)

aga*, 2011-03-07


Twoja opinia na ten temat :
Podpis

Twoja wyszukiwarka


Treści zamieszczone na stronie są wyrazem prywatnych opini autora i nie mogą zastąpić porady medycznej
Copyright © 2009 dlanoworodka.pl